Joga Srdcom s Deni Ha

Môj príbeh

Kto som?

Cítim hlbokú úctu k životu a vďačnosť v srdci, že žijem svoje poslanie. Je ním byť oporou a aktivačným kanálom pre ľudí, ktorí túžia prežiť život v radosti a byť bližšie k svojej duši.

Cez poznanie jogy zdielam nástroje seba liečenia na všetkých úrovniach jemnohmotného,  energetického, psychického, mentálneho aj fyzického tela.

Inšpirujem ľudí do odvahy žiť naplnenú prítomnosť a nestrácať zbytočne vzácny čas. Cez svoj príbeh motivujem ľudí prevziať zodpovednosť za svoje zdravie a šťastie a objaviť plný potenciál svojej duše a žiť ho.

Aký je môj príbeh?

V minulosti som si prežila hlboké depresie, ktoré mi ukázali moje najhbšie dno a schopnosť mysle nás buď zabiť alebo uzdraviť. Svoje zdravotné problémy ma prinútili študovať mnohé spôsoby seba uzdravenia a fungovania prepojenia telo ~ myseľ ~ duša. 

So zámerom pomôcť všetkým citlivým dušiam, ktoré trpia psychickou nerovnováhou, dať im nádej, že to utrpenie raz skoncí a posunie ich bližšie k sebe, z hlavy do srdca, bude čoskoro vydaná moja prvá kniha SRDCE NAD ROZUM. 

Milujem jogu, cestovanie, psov a zdravé jedlo. Vďaka svojím 20ročným cestovateľským skúsenostiam a životom v mnohých krajínach (Chile, Peru, Bolívia, USA, UK, Austrália, Írsko, Francúzsko, Zanzibar, Thajsko, Malajzia, India, Srí Lanka, Mallorka,…) odovzdávam kúsok svojho príbehu ďalej, so zámerom motivovať ostatných k realizácií svojich snov. 

Rôzne štýly jogy som sa od roku 2011 učila u tých najlepších učiteľov, akých som mohla na svojej jogovej ceste stretnúť, ako doma, tak predovšetkým vo svete (India, Thajsko, Anglicko, Austrália, USA). Za zasadenie semiačka stať sa lektorom jogy navždy ostanem vďačná svojmu prvému učiteľovi Jozefovi Wiewelovi, ktorý je jeden z najlepších lektorov jogovej anatómie v Anglicku. 

Založila som bývalé jogové štúdio Joga Srdcom, zaškolila niekoľko lektorov, do Banskej Bystrice som priniesla koncept terapeutickej hot yogy a jogy srdcom, spolu organizovala som tri ročníky jogového festivalu.

V súčastnosti tvorím oddychové a transformačné jogové pobyty, venujem sa tvorbe online kurzov a píšem knihu. V lete žijem na Slovensku a v zime v exotických krajinách. Milujem kokosy, maliny a bosé nohy. 

Aká bola moja cesta za slobodou?

Za každým vzácnym poznaním sa vždy ukrýva silný príbeh. Určite to poznáš aj ty a zažil si vo svojom živote obdobie, kedy ti nebolo dva krát do smiechu. Všetci ho zažívame, je to súčasť vývoja nášho vedomia, aby sme sa posunuli viac do srdca. 

V celkom skorom veku som stratila oboch rodičov, v detstve som zažila veľa strachu a traumy, ktoré by deti nemali zažívať. Od 18rokov som odišla študovať a pracovať do USA. Pár rokov som žila na ostrove Key West na Floride, pár Írsku, Anglicku a pár mesiacov vo Francúzsku, Austrálii, Thajsku, Afrike a na Srí Lanke. 

Od roku 2011 mi do života vstúpila joga.Poliečila mi bolesti fyzického tela a doteraz mi pomáha uzdravovať aj dušu. Učí ma vnímať sa ako božskú bytosť a nielen ako objekt. Študovala som hatha jogu, ajurvédu, mantry a pranajámu v Indi, tradičnú tantra jogu v Thajsku a rôzne iné štyly vo svete. 

Mojím tieňom ako aj darom je zvýšená citlivosť na energie ľudí a priestoru. Kedysi som trpela silnými depresiami kedykoľvek som robila niečo, čo nebolo v súlade s mojou dušou. Jej silný navigačný kompas mi vždy dával vedieť cez telo, že niečo nie je v poriadku. 

Cez svoj príbeh a rokmi štúdia som pochopila aké silné vskutku je naše prepojenie telo ~ myseľ ~ duša. Ak je jedno v nerovnováhe, začne trpieť to ostatné. Preto vnímam ako podstatné vyladenie všetkých troch v sebe, ak túžime žiť zdravý a naplnený život. 


A takhle můj příběh končí 🙂

Mojím poslaním je sprevádzať ľudí z tmy na svetlo vďaka tradičnej tantra joge, dychovej terapii a predovšetkým vďaka pochopeniu ich duše, po čom túži. Pretože, keď žijeme, čo nám vyživuje srdce, staráme sa o svoje telo aj myseľ môžme prežívať život v radosti. Každý člověk túži byť šťastný a každý môže, keď sa pre to tak rozhodne. Je to každodenná práca na sebe a neprichádza zadarmo. Šťastie sa tvorí, tým aký mám vzťah k sebe, k ostatným a k svojmu prostrediu, v ktorom žijeme. A tak každá veľká zmena začína v našom vnútri. Keď zmeníme uhol pohľadu a perspektívu ako sa na veci pozeráme, začnú sa diať zázraky.

 

Život je zázrak.

Pomôžem ti ho znovu objaviť.

Viem, že to dokážeme, ak ty budeš chcieť pre to niečo urobiť.

Túžba však musí vyvierať v tvojom srdci, ostatné už spolu dáme.

Viem to.

Vidím to u svojich žiakov, ktorí so mnou pravidelne cvičili jogu v štúdiu alebo sa zúčastnili mojich jogových pobytov ako si následne zmenili životy, odišli z práce ktorá ich nebaví, opustili nefunkčné vzťahy, navrátili sa k prírode a predovšetkým k sebe, znovu si rozžiarili tvár a otvorili srdce.

Som vďačná, že môžem byť nástrojom, cez ktorý hovorí vesmír ku každému, kto je pripravený ho počuť.

Počas života si navzájom pomáhame na spoločnej ceste, ktorá vedie do svetla, domov.

Všetci sme prepojení, nie si v tom sám/sama.