Joga Srdcom s Deni Ha

O mojom podnikání z pláže

Je február 2023 a ja som už mesiac na Srí Lanke. Opäť vo svojom živote riskujem, aby som mala slobodu a čas.

Moja túžba po slobodnom živote, ktorú mi šepká duša, je silnejšia ako obavy projektujúca myseľ.

Od kedy som opustila komfortnú zonu zarábania príjmov, keď som manažovala a učila vo vlastnom jogovom štúdiu, som bez stáleho príjmu. Je tomu skoro už dva roky, čo som sa rozhodla, opustiť Banskú Bystricu a 6rokov budovania svojej práce okolo štúdia JOGY SRDCOM.

Milovala som svoju prácu a všetko s ňou spojené. Robilo mi radosť veľa dávať, tvoriť, zdieľať a o všetko sa starať, ale postupne som zistila, že čas rýchlo beží a ja mám málo času pre seba. Nemala som čas ani chuť na vlastnú prax a chystanie zdravého jedla.

V hlave som vždy jednou nohou bola v štúdiu, nech som bola kdekoľvek. Aj tak, vďaka chorobe, ktorá ma na chvíľu navštívila, som sa rozhodla dať za najväčšiu hodnotu svoje zdravie a čas. Už nejaký ten čas žijem inak. V prítomnosti si tvorím svoju novú budúcnosť, tak ako ju opäť cítim SRDCOM.

Niekedy potrebujeme investovať čas, aby sme mali čas.

Moje výdavky na život zatiaľ pokrývajú úspory, sem tam mi na účet pribudne niečo za online jogové hodiny a pobyty. Nie je to veľa, ale zatiaľ mi to dovoľuje fungovať. Hlavne mám čas si v prítomnosti, ktorá ma baví, tvoriť svoju budúcnosť, o ktorej snívam. Na Slovensku som svoje náklady znížila na nevyhnutné a odišla som na štyri mesiace žiť na Srí Lanku.

Ako začínam podnikať z pláže?

Zatiaľ si to celé ešte len tvorím a premieňam pochybnosti na dôveru, že intuícia ma vedie správne. Už tri roky som počula o skvelom projekte, ktorý založila sympatická žena Stáňa Stiborová, mama štyroch detí, človek, ktorý kedysi tiež vymieňal svoj čas za peniaze prácou pre niekoho iného. Avšak, jej neutíchajúca túžba žiť príbeh, ktorý raz môže niekomu rozprávať, jej pomohla vytvoriť úspešný projekt PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE.

Celé to začalo nevinne, keď mi pred dvomi rokmi kamoška Bea – inak výborná osobná koučka, darovala jej knihu. Stáňa v nej opisuje svoju cestu ku slobode a celkom slušnému pasívnemu príjmu. Jej obsah vzbudil vo mne nádej a nové nápady, ktoré na dva roky upadli do zabudnutia. Nastal však čas to zmeniť.

Rozhodla som sa zariskovať a investovať do nového počítača, mobilu a online kurzu marketingu. Študujem a tvorím, aby som raz mohla mať viac času a menej strachu, z čoho budem žiť. Túžim nájsť cestu k finančnej slobode a zároveň pokračovať v zdielaní jogy a v živote, ktorý milujem (v lete žiť doma a v zime v exotických krajiinách).

Pár rokov sa o to už pokúšam a celkom sa mi to darí, avšak je to na úkor mojich úspor a finančnej istoty. Samozrejme aj mňa prepadajú obavy typu: Ako sa o seba do budúcna postarám, keď nám žiadne istoty? Žijem v prítomnosti, väčšinu financií miniem na letenky alebo bežný život. Nevlastním dom ani byt. Svoj domov si tvorím všade, kde cítim harmóniu a vnútorný pokoj v tele.

Ako bude vyzerať moja budúcnosť, keď nežijem v systéme, ktorý nejaké tie istoty sľubuje výmenou za skoro všetok životný čas strávený v práci? Žijem teraz a som vďačná, že mám odvahu sa o to aspoň pokúsiť, nájsť si svoj systém, ktorý ma uživí. Každopádne, prvého januára som mala guľatých štyridsať a tak cítim, že je čas myslieť aj na budúcnosť.

Ak dokážeme vďaka telu, počuť svoju dušu rozprávať, dokážeme sa ľahšie rozhodovať. Rozhodnutia vychádzajúce zo srdca sú tie správne.

Ako prísť na to, čo je naším poslaním?

Kde v sebe nájsť tú potrebnú energiu na to všetko?

Existujú rôzne cesty.

Základom je utíšiť myseľ.

Potom si znovu otvoriť srdce a premeniť strach na lásku.

Premeniť nedôveru v seba a v život na hlbokú úctu k sebe a vďačnosti za život.

Každý deň si uvedomiť, aký vzácny dar je, že dýchame prítomnosť, že sme.

Pripomenúť si, že raz nebudeme a uvedomiť si, že život je hra, ktorá sa deje tu a teraz.

V mojom živote mi veľa ukázala joga a v poslednom období ma veľa učí aj poznanie svojej MAPY DUŠE, ide o rozbor génových kľúčov a human design mapy. Od kedy som si prečítala o svojich tieňoch a daroch cez génové kľuče, zachránilo mi to život, a to doslova.

Zároveň mi to ušetrilo mnoho času a zbytočných pochybností. Začala som oba systémy, ktoré ponúkajú vzácne poznanie o sebe samom, študovať hlbšie. V súčasnosti sa venujem ich výkladu a tvorím rozbory tzv.mapu duše, ktoré okrem jogy, prinášajú ľuďom veľký zdroj múdrosti a seba poznania. Ich tvorba mi robí radosť, pretože viem, že pomôžu každému sa posunúť o krôčik bližšie k sebe, z hlavy do srdca, bližšie k duši.

Naspäť k témeKonečne som v ňom, v kurze podnikání z pláže

Trvá osem týždňov a je celkom intenzívny, ale za to má skvekú štruktúru aj obsah. Stáňa a jej tím ľudí technickej a duševnej podpory, nám v ňom odovzdáva svoje know how, ako naštartovať to svoje vytúžené ,,podnikanie z pláže“.

A tak som tu, na Srí Lanke, v domčeku na kopci s obrovskou záhradou a tvorím si svoj sen. Učím sa podnikať z pláže. Vstávam skoro ráno, ešte pred Slnkom a kohútmi. Začínam krátkou meditáciou ponorená v tichu vibrujúcej džungle a v pocite vďačnosti, že som, kde som. Cítim harmóniu, to mi hovorí, že som tu správne. Intenzívne študujem moduly a nadšenie striedajú zúrive emócie, keď sa mi niečo po technickej stránke nedarí.

NEVZDÁM TO, kým sa o to nepokúsim

Inak sa to predsa nedozviem, v duchu si často hovorím.

Keď už sa moja kapacita sedieť na zadku za kompíkom naplní, odskočím si ponoriť sa celá do oceánu, dám si kokos a obľúbené kokosové palacinky na pláži, stojí ma to menej ako euro. Som vďačná, že ešte existuje krajina, kde nie je všetko tak veľmi predražené.

Tvorenie, ktoré je mojou prácou striedam s oddychom v exotickej prírode. S priateľom, ktorý si tu maľuje svoje nové dekorácie na festivaly známe ako SAYP.ART, bývame vo vysnívanom domčeku s veľkou tersou a bez susedov.

Na streche nám tancujú pávy, po stromoch skáču opice, srí lanské veveričky a také roztomilé zviera, podobajúce sa našej kune. V záhrade sa prechádzajú metrové leguány a v noci niekedy vylezie aj dikobraz. Vzduch vonia, je príjemne teplo a vtáky tu dávajú neutíchajúci harmonický orchester.

Najlepšia investícia je tá, ktorú urobíme do seba.

Neľutujem ani korunu.

Vybrala som si správne, aj miesto, aj kurz.

Som v tOM.

Tvorím.

Pokiaľ sa o to nepokúsim na vlastnej koži, tak sa nikdy nedozviem, či je to možné. Veď to predsa zvládli stovky ľudí so svojím príbehom. Opustili prácu a odišli žiť, kde ich srdce volá, často krát bližšie k prírode. Našli spôsob ako sa živiť, tým čo ich baví, aj ďaleko od bezpečnej zóny domova a bečných systémom nastavených pravidiel.

Tak prečo by som to nedokázala aj ja alebo ty ?

Verím, že každý sa môže vybrať na svoju cestu za slobodou, keď sa tak rozhodne. Nech sú okolnosti akékoľvek zložité, vždy sa dá nájsť cesta. A vždy jej súčasťou je aj to, že sa niečoho vzdáme, že niečo pustíme, vyložíme z baťohu ako sa hovorí. Možno je to práve to lipnutie na materiánych veciach, na falošných istotách, ktoré nám sľubuje štát alebo … doplň si sám/a.

Keď tento článok píšem, tak si práve tvorím svoj nový web, z ktorého čítaš tento článok. Mám ešte jeden, deniyoga.sk, ktorý sa tvoril, keď som začínala učiť jogu v roku 2015 s pomocou môjho ex priateľa.

Ani vo sne by ma však nenapadlo, že jedného dňa, všetko, čo vyzeralo, tak komplikovane, si dokážem vytvoriť aj sama.

Čaká ma ešte dlhá cesta vytvorenia kvalitného obsahu, čo sa online kurzov jogy srdcom týka a nastavenia automatizácie všetkého, ale hlavné je, že som rozhodla kráčať za slobodou.

Každý túži byť šťastný, ale nie každý je ochotný pre to niečo aj urobiť. Šťastie je každodenná práca na sebe v rôznych smeroch. Je to odvaha skočiť, aby sme mohli lietať. Je to túžba žiť naplnený život. Nedovoliť strachu, či nezdarom v minulosti, aby nám zničili prítomnosť a potlačili naše sny do zabudnutia.

Všetko je možné, keď sa tak rozhodneme.

Som toho živým dôkazom.

Veď svoju prítomnosť žijeme len raz.

Tak nech stojí za to!

Prajem Ti, ak si sa dočítal/a až sem, aby si sa nikdy nevzdal/a svojich snov a nabral/a odvahu žiť život, ktorý miluješ dýchať. Taký, ktorý je v súlade s tvojou cestou duše.

Niekedy, ak túžíme po zmene, je potrebné opustiť svoju komfortnú zónu a jednoducho skočiť.

Niekedy, keď nedostaneme presne to, čo chceme, je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať.

Niekedy, skúsiť dôverovať svojmu srdcu viac než hlave nám môže priniesť do života zázraky.

Najlepšie ako môžeme predpovedať svoju budúcnosť je, si ju tvoriť v prítomnosti.

Čo ti robí radosť?

Aké sú tvoje sny, ktoré túžiš srdcom tvoriť?

Aká činnosť ťa nakopne natoľko, že vstaneš aj o štvrtej ráno s nadšením, napísať napríklad článok o svojom Podnikani z Pláže?

Keď v tele cítime viac energie a srdce sa usmieva, to je to pravé orechové, čo z nás urobí šťastného človeka.

Jediná vec, ktorá nám stojí v ceste je naša myseľ.

Keď si s nej urobíme priateľa, ktorý nám bude v našom tvorivom zámere pomáhať, dokážeme čokoľvek.

Tak smelo do toho, nie je čas viac strácať čas.

s láskou a úctou k životu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *